Çiftet e famshme që u ndanë këtë vit

562

Viti 2018 na ka dhënë çifte të reja të famshme si Amy Schumer dhe Chris Fischer, Dakota Johnson dhe Chris Martin, dhe Laura Dern dhe Baron Davis.

Por ky vit gjithashtu ka qenë edhe fundi i disa prej çifteve më të dashura të Hollivudit, shkruan wmagazine  transmeton Indeksonline.

Jennifer Aniston dhe Justin Theroux njoftuan se do të ndahen pas dy muaj e gjysmë martese, thuhet se për shkak të dëshirave për të jetuar në brigjet e kundërta.

Mbretëresha e Crown, Claire Foy njoftoi gjithashtu se do të ndahej nga burri i saj, pak ditë pas njoftimit të Aniston.

Ndërkohë, banorët e Brooklyn-ut Lena Dunham dhe Jack Antonoff zyrtarisht u ndanë në janar dhe çifti i preferuar i çdo mijëvjeçari, Zayn Malik dhe Gigi Hadid, njoftuan ndarjen e tyre.

JUSTIN THEROUX DHE JENNIFER ANISTON

Në shkurt, pas gjashtë vjetësh së bashku, Jennifer Aniston dhe Justin Theroux zbuluan se kishin ndërprerë lidhjen e tyre në fund të vitit të kaluar.

LENA DUNHAM DHE JACK ANTONOFF

Krijuesi i vajzave dhe i dashuri i saj muzikor u shkatërruan pas pesë vjet takimesh.

SARAH SILVERMAN AND MICHAEL SHEEN

Sarah Silverman lëshoi një deklaratë duke njoftuar se ajo do të ndahej me të dashurin Michael Sheen, me arsyetimin, “Ne jetojmë vetëm në vende të ndryshme dhe kjo u bë e vështirë”.

CLAIRE FOY DHE STEPHEN CAMPBELL

Ylli i “The Crown” dhe burri i saj njoftuan ndarjen e tyre në shkurt, duke deklaruar se ata nuk kanë qenë së bashku “për një kohë”.

ERIC DANE DHE REBECCA GAYHEART

Rebecca Gayheart paraqiti për divorc nga Eric Dane pas 13 vjet martese, duke përmendur dallime të papajtueshme.

NAS DHE NICKI MINAJ

Megjithëse kurrë nuk e konfirmuan zyrtarisht lidhjen e tyre, u raportua se reperët ishin ndarë gjatë dimrit pas shtatë muajsh të takimeve.

ZAYN MALIK DHE GIGI HADID

Djali i bekuar gjenetikisht ka dhënë edhe deklarata në Twitter, me shkrim të Hadidit, ” Gjithçka që duhet të jetë gjithmonë do të jetë ”.

TIFFANY TRUMP AND ROSS MECHANIC

Pas dy vjetësh dhe shumë shfaqjeve të modës, Tiffany Trump dhe Ross Mechanic u ndanë zyrtarisht në fillim të vitit 2018.

CHANNING TATUM DHE JENNA DEWAN

Çifti u takua në grupin Step Up dhe ndan një vajzë së bashku. Dashuria e tyre jeton në formatin DVD dhe ABC-të e panumërta të familjes.

ANDERSON COOPER DHE BENJAMIN MAISANI

Anderson Cooper dhe Benjamin Maisani ishin së bashku për nëntë vjet përpara se të ndaheshin në mars.

DANNY AMENDOLA DHE OLIVIA CULPO

Pas lidhjes sw famshme me Nick Jonas, Olivia Culpo nisi lidhjen me Danny Amendola, por qw çifti konfirmoi ndarjen nw Super Bowl.

RUTH NEGGA DHE DOMINIC COOPER

“The Preacher” bashkëjetoi në heshtje për tetë vjet përpara se të ndahej në prill – vetëm në kohë kur njerëzit e kuptuan se ata ishin një çift.

USHER AND GRACE MIGUEL

“Pas shumë mendimeve dhe konsideratave, ne kemi vendosur reciprokisht të ndahemi si një çift”. Usher dhe gruaja e tij Grace Miguel ndanë në një deklaratë ku njoftuan divorcin e tyre.