Cili është destinacioni i Xhakës pas largimit nga Arsenali

0
133

Arsenal mund të largojë Granit Xhakën në janar pasi trajneri Unai Emery nuk pranoi të tregonte nëse lojtari do të luajë përsëri me klubin.

Granit Xhaka ka humbur shiritin e kapitenit te Arsenal, pas incidentit me tifozët në ndeshjen kundër Crystal Palace.

Mesfushori derisa po largohej nga fusha kundër Crystal Palace, u fishkëllye nga tifozët, dhe ky nuk hezitoi t’u reagonte atyre, për të rritur edhe më shumë këtë përplasje.

Lojtari pak ditë pas ndeshjes përmes një letre kërkoi falje për sjelljen e tij, por vazhdon të injorohet nga trajneri Emery, duke u lënë jashtë skuadrës për dy ndeshje.

Është tani Daily Mirror që raporton se Arsenal mund të vendos shitjen e Xhakës në afatin kalimtar të janarit, përcjell lajmi.net.

E ardhmja e Xhakës mund të jetë në Bundesligë, kur në të kaluarën ka veshur fanellën e Borussia Monchengladbach, dhe ka pasur kujtime të mira.