City është duke e demoluar Chelsea-n

642
Manchester City është duke e deklasuar Chelsean në përballjen e javës së 26-të në kuadër të Premier Ligës.
Është duke u zhvilluar ende pjesa e parë e ndeshjes dhe djemtë e Guardiolës kanë arritur të shënojnë plotë 4 herë.
Dy gola i ka shënuar Aguero dhe nga një Sterling dhe Gundogan.