Daniel Dae Kim tregon medikamentin që e ka ndihmuar në shërimin nga koronavirusi

0
389

Ditë më parë presidenti Trump ishte kritikuar për ‘budallaqe’ kur tha se ‘hydroxychloroquine’ po ndihmon në shërimin e COVID-19.

Medikamenti ‘hydroxychloroquine’ e cila është përdorur deri më tani për sëmundjet ose tretmanët nga ‘Malaria’ po tregon efekt pozitiv në shërimin prej koronavirusit, shkruan lajmi.net.

E këtë e ka dëshmuare edhe aktori Daniel Dae Kim, në një video të ndarë ai tha se i është kthyer normalitetit dhe nuk ka nevojë për tretman në spital.

Ai në videon e ndarë e cila zgjat afër 7 minuta thotë se arma sekrete e rikuperimit beson se është ilaçi  ‘hydroxychloroquine’, ndonëse se ndihet mirë tani ylli i ‘Lost’ thotë se do vazhdoj të qëndrojë i izoluar në shtëpinë e tij.

“Jam i lumtur të ju tregoi se rehabilitimi im ka shkuar mirë dhe jam kthyer në normalitet, ndihem mjaft me fat që jam në 80% të rasteve të diagnostifikuara që nuk kanë nevojë për shtrimin në spital” thotë ndër tjerash Daniel Kim.