Dardan Molliqaj i del në mbrojtje deputetes Aida Derguti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Dardan Molliqaj, i del në mbrojtje koleges së tij Aida Dërguti. Ai ka reaguar pas publikimit të një fotografie në të cilën deputetja Dërguti shihet bashkë me nënkryetarin e PDK-së, Xhavit Haliti.

Pas publikimit të kësaj fotoje, në adresë të deputetes Dërguti ka pasur komente fyese dhe dyshime se ajo do t’i bashkohet PDK-së.

Në profilin e tij në “Facebook”, Dardan Molliqaj ka shkruar se e ardhmja do të dëshmojë se kush do të përfundojë te PDK-ja. “Definitivisht ajo nuk do të jetë Aida”.

Postimi i tij në Facebook: