Digjet një depo me material ndërtimor në Podujevë

0
219

Një depo me material ndërtimor në Podujevë, është kapluar nga zjarri.

Rasti ka ndodhur dje pasdite. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti policor dhe zjarrfikësit të cilët kanë shuar zjarrin.

Kurs enë Lipjan, është raportuar se një pjesë e pyllit me drunjë pishe është përfshirë në zjarr, pylli ishte afër një depos por me intervenimin e policisë dhe zjarrfikësve zjarri është shuar në tërësi pa ndonjë incident.