Dorëzohet Guardiola: Titulli është i pamundur

0
214

Pep Guardiola ka pranuar humbjen në garën e titullit të Premierligës.

Skuadra e tij e Manchester Cityt ishte në gjendje vetëm të barazonte me Crystal Palace të shtunën, duke i lënë ata 16 pikë pas Liverpool në krye.

“Ne bëmë gjithçka për të fituar ndeshjen dhe fatkeqësisht në fund humbëm dy pikë sepse nuk mund të ndalonim kundërsulmin”, tha Guardiola pas barazimit 2-2 në të cilën ata pranuan një gol të vonë.

“Por ne duhet të vazhdojmë, ka ende shumë ndeshje për të luajtur. Ne duhet të përpiqemi të sigurojmë vendin për Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm”.

City janë 14 pikë mbi vendin e pestë që mbahet nga Manchester United.