Dortmund përmbys rezultatin dhe fiton ndaj Atalantës

Borussia Dortmund ka fituar ndaj Atalantës  me rezultat 3-2 në “Signal Iduna Park”, duke e përmbysur rezultatin.

Golin e fitores për Dortmundin e realizoi në fund të ndeshjes ish-sulmuesi i Chelseat, Michy Batshuayi, në minutën e (90′), ndërsa kishte realizuar edhe golin e barazimit në minutën e (65′), kurse golin e parë e shënoi Andre Schuerrle, në minutën e (30′).

Për Atalantan e  shënuan: Josip Ilicic (51′) dhe (56′).

Fotografia e Borussia Dortmund