Dua Lipa fiton çmimin “Artistja Ndërkombëtare e Vitit” në NRJ Music Awards

0
53

NRJ Music Awards shpërbleu këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, si “Artisten Ndërkombëtare të Vitit” dhe Ed Sheeran si “Artistin Ndërkombëtar të Vitit”.

“Faleminderit dashuritë e mia”, ka shkruar ylli i hitit “New Rules”, në një postim në InstaStory, ku bëhej i ditur lajmi për çmimin, transmeton Klankosova.tv.

NRJ Music Awards sjellë së bashku disa nga emrat më të mëdhenj të muzikës franceze dhe artistët ndërkombëtar çdo vit dhe fituesit zgjedhën përmes votave të publikut.