Dua Lipa fiton dy çmime “Grammy”

763
Këngëtarja me famë botërore e origjinë nga Kosova, Dua Lipa, është bërë fituese e dy çmimeve Grammy. Kështu ajo ka shënuar histori, duke u bërë shqiptarja e parë që fiton Grammy.
Çmimin e parë e fitoi në kategorinë “Best Dance”, duke e marrë çmimin e parë “Grammy” në karrierë, për të vazhduar më vonë edhe më çmimin e dytë, atë në kategorinë “Artisti i ri më i mirë”.
Ky është çmimi i dytë “Grammy” në karrierën e këngëtares 23-vjeçare.
Emocionet e Duas në momentin që është shpallur fituese janë të papërshkruara, por ajo gjithçka e ka përmbledhur përmes një statusi në Facebook.
 “Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram.