Dueli me Poirier, Conor McGregor humb me nokaut që në raundin e dytë (VIDEO)

471

Dustin Poirier ishte i jashtëzakonshëm mbrëmjen e kaluar kur regjistroi një fitore të madhe ndaj Conor McGregor në duelin e UFC 257.

Kjo ishte gjithashtu përballja e parë e irlandezit në UFC që kur mposhti Donald Cerrone përsëri në janar 2020.

Ndërsa tifozët e UFC shpresonin të shihnin duelin me famëkeq ’për të shënuar rikthimin e tij në tetëkëndësh me një zhurmë, gjërat nuk përfunduan në mënyrën që të gjithë prisnin pasi amerikani shpërtheu ndaj McGregor.

Pas një raundi të parë të ekuilibruar mirë, ku të dy boksierët arritën të godisnin njëri-tjetrin, raundi i dytë kishte një histori krejt tjetër.

Në raundin e dytë, McGregor u përpoq të merrte fitoren ndaj Poirier, por kjo taktikë i ktheu plotësisht efekt të kundërt kur Dim The Dimond me një goditje me të djathtën e plasi irlandezin në tapet.

32-vjeçari ishte i shpejtë për të përfituar nga kjo dhe filloi të godiste McGregor me dorën e tij të djathtë, para se gjyqtari të ndërhynte dhe të ndalonte luftën dhe të shpallte Amerikanin si fitues përmes nokautit.