Dy aksidente trafiku në Prishtinë, dy persona të lënduar

860

Dy aksidente trafiku kanë ndodhur sot gjatë ditës në Prishtinë me ç’rast kanë mbetur të lënduar dy persona, ka bërë të ditur policia.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka deklaruar se njëri aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë, kurse tjetri në hyrje të Hajvalisë.

“Rreth orës 14:30 kemi marrë informatën për një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, mes dy automjetesh, me ç’rast lëndime të lehta trupore ka pësuar një person. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka deklaruar Ahmeti për Reporteri.net.

Kurse, nga aksidenti i Hajvalisë lëndime trupore ka pësuar një vozitës i motoçikletës.

“Rreth orës 14:30 në hyrje të Hajvalisë ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një fugoni dhe një motoçiklisti, në këtë aksident lëndime trupore ka pësuar ngasësi i motoçikletës. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka deklaruar Ahmeti.