E mrekullueshme, djali nga Ferizaj e mposht kancerin

678

Boksieri nga Ferizaj, Florim Xhabiri, ka fituar tri herë betejën me kancerin.

Ai asnjëherë nuk është ndalur gjatë kësaj kohe duke e motivuar veten dhe duke u marrë me pasionin e tij me boks, shkruan Express.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka falënderuar doktoreshën Fatmire Ramegjiku dhe ka thënë se gjatë këtyre dy viteve e kanë luftuar sëmundje pa humbur shpresën.

Postimi i plotë:

Para dy vite fillova betejen vendosem te dy te luftojm pa e humbur shpresen .Faliminderit për gjithçka Dr Fatmire Ramegjiku, Onkologe.