Edhe shtatori nis me mot të nxehtë

0
289

Gushti do të mbyllet me temperatura të larta. Por në të njëjtat vlera pritet të jenë edhe dy javët e para të shtatorit, ku tempraturat pritet të shkojnë 33-34 gradë Celsius.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot pasdite (e hënë, dt.26) dhe nesër (e martë, dt.27) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë dhe Elbasan.

Ndërsa ditën e nesërme temperatura priten të shkojnë në bregdet: 22 / 33 °C, në vendet e ulëta: 21 / 36 °C dhe në vendet malore: 16 / 29 °C