Ekskluzive: Dokumenti i mocionit ndaj Albin Kurtit

0
323

Indeksonline ka siguruar dokumentin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit.

Aty tregohet arseja dhe veprimet e mëtutjeshme.

Ndryshe, ky mocion i LDK-së erdhi pas shkarkimit të Agim Veliut nga posti i ministrit. Ndërsa, partitë opozitare kanë shprehur qëndrimet pro këtij mocioni.