Elbasani ngrihet në protestë, kërkojnë largimin e kryeministrit Edi Rama

0
403
Gjatë ditës së sotme qytetarët e Elbasanit janë ngritur në protestë kundër qeverisë Rama 2.
Mësohet se ata kërkojnë largimin e kryeministrit e Edi Rama. Këta banorë kanë protestuar kundër varfërisë, krimit dhe betonizimit të Elbasanit.
Në duar ata mbanin pankarta ku shkruhej, “Duam punë, jo propagandë.”
Kjo protestë është zhvilluar në parkun e qytetit të Elbsanit.