Era e fuqishme rrëzon murin e pallatit në Tiranë

0
185

Era e fuqishme që po fryn sonte në Tiranë ka shkaktuar dëme të mëdha materiale. Më herët raportuam për pemë dhe shtylla të rrëzuara, ndërsa së fundmi abcnews.al ka mësuar se ka rënë fasada e një godine të vjetër në rrugën “Medar Shtylla” tek Komuna e Parisit.

Nga raportimet paraprake mësohet se është rrëzuar muri i një pallati 2-katësh që ndodhet pranë Qendrës së Veprave të Artit, e njohur ndryshe si studioja e skulptorëve.

Stuhia i ka lëshuar tullat e pallatit mbi një automjet që ndodhej i parkuar poshtë godinës. Mjeti i dëmtuar është tip Fiat 500 me targë AA500RY./Abcnews/