Era shumë e fortë, kamioni spostohet si gjethe (video)

0
292

Në autostradën I-25 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në kufi mes Colorados dhe Wyoming, një erë e furishme u shfaq drithëruese.

Era e fortë e këtij 1 janari, vuri në vështirësi edhe kamionët më të mëdhenj.

Gazetari i cili filmoi skenën që shihni më poshtë, Daryl Orr, dha shpjegimin e tij mbi situatën.

Ai tha se era e furishme prej motit të keq, e spostoi kamionin si të ishte gjethe në mënyrë të vazhdueshme, duke rrezikuar që të shkaktonte aksident.

Në videon më poshtë mund të shihni pamjet drithëruese.