Është hedhur shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

447

Barcelona që është edhe favoriti kryesor për titull të kampionit do të përballet me Romën.

Ndeshjet e para çerekfinale zhvillohen më 3 dhe 4 prill, ndërsa ato të kthimit do të zhvillohen pas një jave.

Çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve:

Barcelona – Roma

Sevilla – Bayern Munich

Juventus – Real Madrid

Liverpool – Manchester City