Espanyoli vs Barcelona – Drejtpërdrejt (Live)

0
236

Espanyol dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Blaugranët janë mysafir të rivalëve të urryer lokal, Espanyolit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në La Liga, e cila zhvillohet në RCDE Stadium nga ora 21:00.

Ekipi i Ernesto Valverdes vjen nga një fitore e fundit ndaj Alavesit dhe synon fitoren e radhës për ta rikthyer pozitën e parë të rrëmbyer nga Real Madridi.

Në anën tjetër, vendasit janë në formë të tmerrshme dhe në pozitën e fundit në tabelë, kështu që do të ishin të kënaqur edhe nga një pikë nga ky derbi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen