Familja me 4 anëtarë nga Vlora dyshohet se është infektuar me koronavirus

0
184

Një familje në Vlorë dyshohet se është infektuar me koronavirus.

Ora News raporton se bëhet fjalë për një djalë i cili pasi ka ardhur nga Italia në datën 8 mars, ka infektuar gjyshen, babain, nënën dhe vëllain.

Burimet bëjnë të ditur se djali i familjes ka ardhur nga Bergamo, më pas ka ikur në Gjermani në datën 20 mars.

Personat e infektuar janë të moshës 77 ,69, 50 dhe 24 vjec.

Megjithatë pritet një konfirmim zyrtar nga ministria e Shëndetësisë.