Fillon takimi mes Haradinajt dhe këshilltarëve të Angela Merkel

626

Ramush Haradinaj në këto momente është duke mbajtur takim me këshilltarët politikë të kancelarës Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker.
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në këto momente është duke mbajtur takim me këshilltarët politik të kancelarës Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker.
Takimi është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.
Kujtojmë, se në Kosovë të shtunën solli mesazhe edhe zyrtari i lartë amerikan, David Hale, i cili ftoi liderët e Kosovës që të flasin me një zë, në mënyrë që të fuqizohet roli i Kosovës në dialog.
Para këtij takimi në Qeveri, të dy këta u takuan edhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.
Ndërkaq, siç bëjnë të ditur mediat serbe, nesër gjatë ditës ata do të vizitojnë edhe Beogradin e do të takohen me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.