Filmohet UFO trekëndore duke fluturuar mbi New York

0
223

2019 ka qenë një vit përplot me shfaqje të UFO-ve.

Kjo për shkak se tani dronët janë bërë aq të zakonshëm, lëshimeve satelitore dhe sepse ushtria amerikane ka konstruktuar disa mjete shumë të avancuara fluturuese, shkruan dailystar.co.uk, transmeton klankosova.tv.

Ekziston përshtypja se edhe udhëtarët e huajë të hapësirës janë më shumë të interesuar për ngjarjet që po zhvillohen në Tokë.

Sigurisht se është e vështirë të dëshmohet se përse janë filmuar momente ku shihen objekte të paidentifikuara duke fluturuar nëpër qiell.

Të hënën (30 dhjetor 2019) është parë një e tillë duke fluturuar në qiellin e New York-ut të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Personi që e ka kapur këtë moment pretendon se ka parë një objekt në formën e trekëndëshit në qiell të hapur – gjë që ka bërë të shpërndahet me shpejtësi nëpër rrjetet sociale.