FNSH dhe forcat ‘Shqiponja’ blindonjë Elbasanin

0
359

Forcat e ndërhyrjes së shpejtë dhe ato ‘Shqiponja’ kanë ushtruar kontrolle në akset kryesore të qytetit të Elbasanit.

Mësohet se pikat e kontrollit policor janë vendosur prej dy ditësh në akset kryesore të qytetit.

Masat e policisë pasojnë ngjarjet kriminale të ndodhura në vend përgjatë ditëve të fundit.

Masat e shtuara vijojnë prej disa ditësh, kur qyteti u trondit nga vrasja mafioze e avokatit të njohur Ravik Gurra. Policia s’ka ende asnjë të dyshuar për ngjarjen e rëndë./shqiptarja.com/