Formacionet e mundshme Manchester City-Chelsea

Sot nga ora17:00 në stadiumin “Etihad” zhvillohet derbi i Premerligës ndërmjet Manchester City-t dhe Chelsea-t.
Manchester City dëshiron një tjetër fitore, për t’iu ofruar edhe më shumë titullit të kampionit në Premierligën angleze.
Trajneri Pep Guardiola do të luajë me lojtarët më të mirë që ka në dispozicion, për ta përforcuar pozitën e parë.
Në anën tjetër , Antonio Conte do të luajë me lojtarët më të mirë, pasi që i duhet fitorja patjetër, nëse dëshiron të ruajë gjasat për kualifikim në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.
Formacionet e mundshme: