Formacionet e mundshme të derbit anglez Arsenal-Manchester City

Sonte prej orës 20:45 në stadiumin “Emirates” do të zhvillohet derbi i premierligës  Arsenal dhe Manchester City.

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger do të luajë me formacionin më të mirë që ka në dispozicion në ndeshjen e sontme ndaj Manchester Cityt.

Në këtë takim nga fillimi pritet të luajnë Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka.

Njëjtë edhe Pep Guardiola do të luajë me formacionin më të mirë që ka në dispozion.