Formacionet e mundshme të ndeshjes PSG-Real Madrid

580

Paris Saint Germain sonte prej orës 20:45 ndeshet me Real Madridin në stadiumin “Parc de Princes”  në ndeshjen e kthimit të vlefshme për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë kishte përfunduar me fitore të Real Madridit me rezultat 3 me 1.

Paris Saint-Germain, në mungesë të lojtarit kryesor Neymar, do të kërkojë ta përmbysë Realin dhe të kalojë në çerekfinale, ndërkohë për “Los Blancos” Liga e Kampionëve tanimë është tentimi final për t’i përmirësuar gjërat në një sezon që është karakterizuar me zhgënjim.

Formacionet e mundshme: