Formacionet e mundshme Tottenham-Manchester United

Ndeshja kryesore në Premier League luhet sot në Londër, duke filluar nga ora 17:30.
Tottenham dhe Manchester United përballen në “Wembley”në ndeshjen ndoshta përcaktuese për fatet e të dyja skuadrave, njëra në garë pr titull siç është Spurs
dhe tjetra për një vend në Champions League.
Të dyja skuadrat vijnë pas katër fitoreve në pesë ndeshjet e fundit në kampionatin anglez, andaj me ambicje të mëdha do të hyjnë në këtë ndeshje,  e cila nuk guxon të humbet assesi.

Ndoshta, një përparësi e vogël është në anën e vendasve që luajnë në shtëpi, por historia është në
anën e “djajëve të kuq” të cilët janë rilndur pas largimit të Mourinhos dhe ardhjes së Solskjaer.

Formacionet e mundshme janë si në këtë grafikë.