Formacionet zyrtare, Angli – Kosovë

0
184

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Kosovë.

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45.

Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës që nga pranimi i saj në UEFA dhe FIFA.

Ndryshe nga ndeshja me Çekinë, Bernard Challandes ka bërë dy ndryshime. Florent Muslija dhe Valon Berisha do luajnë në vend të Edon Zhegrovës respektivisht Elbasan Rashanit.