Formacionet zyrtare: Arsenal-Napoli

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet takimi i rëndësishëm ndërmjet Arsenalit dhe Napolit, duel ky që do të zhvillohet në kuadër të Evropa Ligës.

Skuadra e Napolit futet në këtë ndeshje me një formacion të frikshëm duke kërkuar që ta mposht skuadrën e Emery në shtëpi.

Ndërkaq, skuadra angleze shihet si më favorit në këtë ndeshje çerekfinale ku tenton që të jap më të mirën nga vetja me lojtarët kyç në formacion.

Ndërsa, ne do t’ju sjellim formacionet zyrtare nga të dyja skuadrat para këtij dueli: