Formacionet zyrtare: Barcelona – Ateltico Madrid

0
352

Skuadra katalonase pret në shtëpinë e tyre mysafirët nga Madridi, për kryendeshjen e javës në kampionatin spanjoll, e cila zhvillohet nga ora 20:45.

Ndeshja mes katalanëve dhe madrilenëve do të jetë me shumë rëndësi për shkak të pozitës së skuadrave në tabelë.

Barcelona prinë me tetë pikë para skuadrës së Simeone, dhe një fitore e madrilenëve do të rihapte llogaritë në La Liga.

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin e La Liga, Barcelona – Atletico Madrid.

Barcelona:

Atletiko Madrid: