Formacionet zyrtare: Fulham – Man United

0
234
Fulhami është nikoqir i Manchester Unitedit në kuadër të javës së 26-të Premierligë.
Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer synon të vazhdojë me fitore, teksa ende nuk di për humbje që prej ardhjes së norvegjezit.
Nga ana tjetër, Fulhami synon të nxjerrë pikë nga kjo ndeshje, teksa renditet në vendet e fundit të tabelës, shkruan Zëri.
Dhe pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet startuese.
Fulham: Rico; Odoi, Ream, Le Marchand, Bryan; Seri, Chambers; Babel, Vietto, Schürrle; Mitrovic.
Manchester United: De Gea; Dalot, Jones, Smalling, Shaw; Matië, Herrera, Pogba; Mata, Martial, Lukaku.