Menu Mbylle

Formacionet zyrtare, Kosovë – Angli: Challandes sërish me befasi në formacionin startues

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës së grupeve ku takohet me Anglinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Të besuarit e Bernard Challandes do të tentojnë që ta mbyllin sa më mirë këtë fazë, pasi më nuk gjasa që nga eliminatoret të shkohet në Euro 2020.

Ndeshja e parë mes këtyre dy ekipeve ishte mbyllur me rezultat 5-3.

Challandes ka zgjedhur të luajë me rreshtimin e zakonshëm 4-2-3-1. Në portë do të jetë Arijanet Muriq, ndërsa mbrojtja nuk ndryshon me Mërgim Vojvodën, Amir Rrahmanin, Fidan Alitin dhe Benjamin Kololli.

Në mesfushë për herë të parë do të debutojë Ibrahim Dresheviq. Ai do të shoqërohet nga Valon Berisha.

Sulmi do të përbëhet nga Bersant Celina, Milot Rashica, Florent Hadergjonaj dhe Atdhe Nuhiu.

Në anën tjetër Angli ka vendosur që të luajë me Reaahem Sterling nga minuta e parë. Nuk mungojë as Harry Magurire dhe Harry Kane.

Ndeshja fillon në ora 18:00.

Formacioni startues i Kosovës: Muric, Hadergjonaj, Aliti, Rashica, Celina, Rrahmani, V. Berisha, Vojvoda, Kololli, Dresevic, Nuhiu.

Formacioni startues i Anglisë: Pope, Alexander-Arnold, Chilëell, Rice, Maguire, Mings, Sterling, Oxlade-Chamberlain, Kane, Winks, Hudson-Odoi.