Formacionet zyrtare: Liverpool – Bayern Munich

0
298
Në stadiumin Anfield, Liverpooli dhe Bayern Munichu zhvillojnë përballjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.
Dueli ndërmjet klubit anglez dhe atij gjerman konsiderohet si një prej sfidave më interesante në këtë fazë të garës më të madhe evropiane për klube.
Formacionet zyrtare:
Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson; Wijnaldum, Keita, Henderson; Mane, Firmino, Salah.
Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Sule, Hummels, Alaba; Martinez, Alcantara, Rodriguez; Gnabry, Lewandowski, Coman.