Formacionet zyrtare: Manchester City – Chelsea

624
Manchester City dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.
Qytetarët janë nikoqir të Bluve në ndeshjen derbi të javës së 26-të në kampionatin anglez, e cila zhvillohet në Etihad nga ora 17:00.
Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola është në formë të mira dhe synon të vazhdojë me fitore për ta barazuar me pikë Liverpoolin në vendin e parë.
Në anën tjetër, Blutë i janë kthyer fitores pas dy humbjeve dhe shpresojnë gjithashtu në rezultat pozitiv për të mbetur pjesë e top katërshes.
Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.
Man City: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Zinchenko, Fernandinho, Gundogan, De Bruyne, Sterling, Bernardo, Aguero.
Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Alonso, Jorginho, Kante, Barkley, Pedro, Higuain, Hazard.