Formacionet zyrtare: Manchester United-Liverpool

643
Manchester United dhe Liverpool do të përballen sot me fillim nga ora 15:05 në kryendeshjen e javës në ishull.
“Djajtë e Kuq” vazhdojnë edhe më tutje luftën për pozitën e katërt, derisa “The Reds” nga Merseyside synojnë titullin pas afro tre dekadash, edhe pse përpara kanë superfuqinë e quajtur “City”.
Gjithsesi, fitorja eventuale në “Teatrin e Ëndrrave” do të ishte motivim edhe më i madh për djelmoshat e Kloppit.
Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.