Formacionet zyrtare: Schalke – Manchester City

623
Schalke dhe Manchester City do të përballen në Veltins Arena të Gelsenkirchen në 1/8 e Ligës së Kampionëve.
City shihen favorit në këtë përballja, edhe pse gjermanët shumë shpesh dinë të befasojnë.
Formacionet zyrtare:
Schalke: Fahrmann; Caligiuri, Bruma, S.Sane, Nastasic, Oczipka; Serdar, McKennie, Bentaleb, Mendyl; Uth.
Man City: Ederson; Walker, Otamendi, Laporte; De Bruyne, Fernandinho, Gundogan, David Silva, Bernardo Silva; Sterling, Aguero.
Ndeshja e kthimit luhet më 12 mars në Emirates.