Formacionet zyrtare: Tottenham – Manchester City

0
225

Tottenhami dhe Manchester City do ta luajnë sonte ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, e cila fillon në orën 21:00.

Tottenhami për herë të parë në këtë edicion të kompeticionit më prestigjioz evropian do të luajë në stadiumin e ri “Tottenham Hotspur Stadium”.

Formacionet zyrtare:

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Sissoko, Winks, Eriksen, Dele, Son, Kane.

Man City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gundogan, Fernandinho, D. Silva – Mahrez, Agüero, Sterling