Formacionet zyrtare, Valencia – Arsenal

833

Valencia dhe Arsenali kanë bërë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme.

Dy skuadrave evropiane kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin e dytë mes tyre në kuadër të gjysmëfinaleve në UEFA Evropa Ligë, shkruan portali arbresh.info.

Camp de Mestalla është stadiumi ku zhvillohet takimi i sotëm
“Topçinjtë” synojnë t’i finalizojnë detyrën e tyre në Spanjë për shkak se kanë një epërsi prej 3 me 1 nga takimi i parë.

Skuadra nën udhëheqjen e Unai Emery kërkon të arrijë në finale të Evropa Ligës pas dështimit për të bërë një gjë të tillë sezonin e kaluar – kur u mposhtën nga Atletico Madridi në gjysmëfinale.

Granit Xhaka është pjesë e formacionit startues të përzgjedhur nga trajneri spanjoll, ndërsa Shkodran Mustafi është dispozicion vetëm nga bankina.

Takimi mes dy skuadrave fillon në ora 21:00.