Fotografohet në Prishtinë gjarpri më helmues në Evropë

0
505

Fotografi Arian Mavriqi ka arritur të fotografojë gjarprin më helmues në Evropë, Vipera amodytes, apo siç njihet, nëperka helmuese.

Mavriqi ka apeluar për kujdes teksa njofton se fotografia është realizuar në Keqekollë të Prishtinës.

Postimi i tij i plotë:

Të dashtun!

Kështu duket Gjarpëri me helmues në Evropë (Vipera amodytes) apo Nepërka helmuese!

Duke e ditë se kanë filluar ditë të nxehta, ato paraqiten edhe tek ne dhe kujdes sepse edhe kamufllimin thuajse e kane perfekt!

Ila boni kujdes! Mirëmbetshi.

Fotografitë i kam realizuar ne Keqekollë, Komuna e Prishtinës.

Btw: Me shpernda kete postim veq hajr boni.