Francë-Belgjikë, formacionet e mundshme

704

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e parë në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”.

Belgjika dhe Franca takohen sonte nga ora 20:00, në stadiumin “Saint Petersburg”.

Formacionet e mundshme:

Franca: Lloris, Umtiti, Varane, Pavard, Hernandez, Kante, Pogba, Matuidi; Mbappe, Griezmann, Giroud.

Belgjika: Courtois, Alderwierld, Kompany, Vermalen, Vertonghen, Chadli, Witsel, Fellaini, Lukaku, De Bruyne, Hazard.