Frankfurti e mposht bindshëm Bayernin (video)

0
186

Skuadra Eintracht Frankfurt e ka mposhtur bindshëm klubin Bayern Munich në xhiron e 10-të të Bundesligës.

Frankfurt doli fitues me rezultat 5-1 kundër bavarezëve,.

Futbollisti Jerome Boateng mori karton të kuq në minutën e nëntë, kështu duke prishur planet e bavarezëve.

Frankfurti shfrytëzoi numrat në fushë dhe realizoi pesë gola përmes Kostiqit, Sowit, Abrahamit, Hintereggerit e Paciencias. Te Bayerni shënoi vetëm Robert Lewandowski.