Gabon Dortmundi, buzëqesh Bayerni (Video)

0
465
Augsburgu e ka mposhtur 2-1 Borussia Dortmundin, duke i bërë dhuratë mbreslënëse Bayern Munichut.

Ishte shumë pikë para Bayern Munich, por gjithçka u shua në vitin 2019.

Dortmundi ka gabuar sërish, duke humbur 2-1 në udhëtim te Augsburgu.

Ji Dong Won shënoi dy golat për vendasit (24’ dhe 68’), para se Paco Alcacer të shënojë golin e vetëm për mysafirët, në minutën e 81’.

Kjo humbje mund të ketë vlerën e titullit pasi Dortmundi ka mbetur në pozitën e parë me 54 pikë, tri më shumë se Bayerni që të shtunën, në rast fitores në udhëtim te Borussia Mönchengladbach, do të barazojë me pikë skuadrën e Lucien Favre.