Gashi: Dorëheqja e Shpend Ahmetit hap rrugën edhe për dorëheqjet tjera

Astrit Gashi, ka shkruar në llogarinë e tij në “Facebook” rreth dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga Vetëvendosje. Ai ka shtuar se këta të dorëhequrit do të formojnë së pari një grup parlamentar e më pas edhe do të hapin rrugën për formimin e një partie të re.

Statusi i plotë:
Doreheqja e Shpend Ahmetit nga VV, hap rrugen per doreheqjet tjera, te cilat po prisnin qe disa jave qe vet Shpendi te niste ciklin.
Brenda disa ditesh do te dorehiqen rreth 13 deputet. Keta te fundit do te formojne se pari nje grup parlamentar, e me pas do te hapin rrugen per themelimin e nje partie te re politike.
Rruget e ndara jane me te mira se qendrimi brenda ku as nuk don dhe as nuk te duan me!