Grushte mes pleqve për një vend parkimi (video)

0
291

Një 68-vjeçar u dënua me 9 muaj burg dhe 2500 paund gjobë pasi goditi me grushte fqinjin e tij pas një debati për një vend parkimi. Zënka ndodhi në 1 korrik 2019, teksa Anthony John, 68 vjeç po lante makinën. Pranë tij kaloi një 66-vjeçar me qenin e tij, e pasi shkëmbyen fjalë, ata filluan të grindeshin.

66-vjeçari u rrëzua në tokë pas grushteve të John ku pësoi dhe frakturë në legen. Ai u dërgua në spital ku kaloi 16 ditë i shtruar. Në seancën gjyqësore të zhvilluar ditën e djeshme, Anthony John pranoi akuzat dhe është i gatshëm të paguajë për dëmet ndaj 66-vjeçarit.

lapsi.al