Halil Kastrati i dhuron të shtunën 17 çelësa të banesave

686

Humanisti dhe themeluesi i shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, para disa ditësh njoftoi se me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës do të dhuroj 17 çelësa banesash për familjet në nevojë.

Ai sot ka bërë të ditur se tanimë i ka gati çelësat që do t’i dorëzoj të shtunën për familjet e përzgjedhura.

Në një postim në Facebook, Kastrati ka bërë të ditur se i ka gati çelësat që do t’i dorëzoj të shtunën.

Më poshtë postimi i Kastratit:

Dhurimi i 17 pale çelesave per nder te 17 Shkurtit

Po gezohen 17 familje me banesa te reja

Diten e Shtune 16/02/2019

Salla e kuqe ne Prishtine, Ora 11:00

Ju mirepresim