Halil Kastrati: Të gjithë gabojmë, të jemi të bashkuar

475
Humanisti Halil Kastrati përmes një postimi në llogarinë e tij Facebook, ka treguar se ai dhe Naimi nuk kanë pasur asnjëherë keqkuptime.
Ndër të tjera ai ka thënë se është e drejtë e secilit të flasë atë që mendon, ndërsa të gjithë gabojmë, por që nëse duam mund të falim.

Ky është postimi i tij i plotë:

Te jemi te bashkuar
Me kete fotografi dhe me kete postim ju beje me dije te gjitheve se une me Naimin asnjeher skemi pasur keqkuptime apo mospajtime
Une si Halil dhe Jetimat e Ballkanit ja kemi vene detyre vetes tone qe aktivitetin humanitare ta kemi mision te jetes sone andaj si ne cdo pune apo veper qe ka kritika dhe keshilla, edhe ne here pas here po ballafaqohemi me to ku ne te shumten e rasteve mundohemi te mesojme prej tyre
Ne asnjeher nuk kemi reaguar per asgje por kesaj rradhe meqenese u be teper e madhe ateher vendosem me tregu veten ashtu siç edhe na meson Zoti qe te jemi fales dhe unik me njeri tjetrin
E drejte e çdo kujt eshte te shprehet i lire dhe si te done por pa e cenuar askend tjeter
Ne misionin tone do ta vazhdojme deri ne fund, na presin shume familje nevojtare si dhe na presin projekte te medha
Ne gjithmone kemi ditur ta falim njeri tjetrin, ta ndihmojme njeri tjetrin te jemi tolerant ndaj njeri tjetrit si dhe te jemi bashke
Te gjithe jemi gabimtare dhe te gjithe nese duam munde ta falim njeri tjetrin
Me shume respekt per te gjithe
Halil Kastrati