Haraqija: Isa Mustafa duhet të dërgohet te një mjek, po e duron shumë Kurtin

0
200

Astrit Haraqija, që më parë ka qenë në Lidhjen Demokratike të Kosovë ka thënë se nëse vendi shkoë në zgjedhje LDK del e para, gjithashtu ka thënë se Isa Mustafa, duhet të dërgohet tek një mjek për shkak nuk po tregohet vetja, dhe se po duron tepër Albin Kurtin.

Haraqija në T7 duke folur për videon e lansuar nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku tregonte se po shkonte tek presidenti i vendit pa marrëveshje me LDK’në, shtoi se këto skena janë të panevojshme dhe se po bëhen për të fajësuar LDK’në, por që kjo nuk do të arrihet.

“Nëse shkojmë nesër në zgjedhje LDK del e para”, tka thënë ish-anëtari i LDK’së.

Gjithashtu, ka thënë se’së, Isa Mustafa, duhet të dërgohet tek një mjek për shkak nuk po tregohet vetja, dhe se po duron tepër Albin Kurtin.