Haxhiu: Shumë mirë shkonte derisa nuk ndërhyri Thaçi i cili veq për rrëmuja është i njohur!

0
306

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, përmes një statusi të publikuar në llogarinë Facebook, duke folur për situatën aktuale për shkak të pandemisë, ajo gjithashtu ka kritkuar presidentin Thaçi, të cilin e ka lënë fajtor për rrëmujën që sipas saj është krijuar.

Ky është postimi i plotë i saj:

Pushtetet e kaluara nuk janë mësuar rend, rregull dhe menaxhim të duhur të situatave. Sfida e parë e Qeverisë Kurti ishte përballja me pandeminë COVID – 19.

Këtë sfidë bashkërisht po e menaxhojmë në mënyrë të duhur, me vullnet, angazhim e përkushtim.

Ata që nuk janë mësuar të shohin si duhet bëhen gjërat mbarë, tentojnë me çdo mjet ta bëjnë rrëmujë.

Shumë mirë shkonte derisa nuk ndërhyri Thaçi i cili veq për rrëmuja është i njohur!

Bashkë me qytetarët po ja dalim shumë mirë. Së bashku do të kalojmë secilën sfidë.