Haxhiu: Vjosa Osmani e mashtroi Sejdiun, Mustafën, as me Kurtin s’është tragjike

Deklaratat e presidentes Vjosa Osmani se Qeveria dhe MPJD nuk u dakorduan me të për letrën në Asamblenë Parlamentare po kritikohet edhe nga opozita.

Deputeti nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu thotë se Osmani po tenton të arsyetoj veten nga dështimi në KiE.

”Kjo është përpjekje e Osmanit me e amnistu vetën nga dështimi në KiE, sepse kur ishte votimi i Kosovën për në KiE, ajo ndodhej në SHBA, duke bërë xhiro herë me helikopterë e herë me kuaj, por për këtë janë fajtorë gjithë krerët e shtetit”.

Presidentja edhe me i dal Kurtit kundër nuk është tragjike, vlerëson deputeti Haxhiu.

Pasi, sipas tij, kjo ka ndodhur edhe me lider të tjerë.

“Vjosa në VV nuk ka shkuar për interesin e qytetarëve, por për interesin e saj politik. E ka mashtruar Fatmir Sejdiun, Isa Mustafën, edhe Kurtit me ja kthyer shpinën nuk është tragjike për të”, shprehet Bekim Haxhiu për Front Online.

Lini një Përgjigje